بازینسل بازینسل نهمنمراتویژه

نمرات بازی Dead Space Remake

بازی Dead Space Remake عنوانی در سبک وحشت-بقا است. استودیو Motive این بازی را توسعه و شرکت Electronic Arts آن را در سال 2023 برای PS5, Xbox Series X/S و PC منتشر کرده است. این عنوان بازسازی اولین نسخه از فرنچایز Dead Space است.

در ادامه با نمرات بازی Dead Space Remake در سایت های ایرانی همراه باشید. همچنین شما می توانید برای مشاهده نمرات بازی های مختلف، کلیک کنید.

پیکسل‌آرتس: 9.5/10

ریمیک بازی Dead Space یکی از بهترین بازی های سال ۲۰۲۳ است. شاید انتظارش را نداشتیم که این ریمیک تا این حد موفق عمل کند ولی استودیوی موتیو نشان داد که در صورت اعتماد شرکت EA می‌تواند باز هم دد اسپیس را به اوج برساند. حال، باید منتظر ماند و دید که پس از این بازسازی درخشان، شاهد بازگشت دوباره سری دد اسپیس با یک نسخه جدید خواهیم بود یا خیر. دد اسپیس ریمیک یکی از بهترین بازی‌های سال ۲۰۲۳ و یکی از بهترین بازی‌های سبک وحشت-بقا است که می‌توانید روی کنسول‌های نسل نهمی‌ آن را تجربه کنید.

گیمفا: 9/10

Dead Space Remake یکی از بهترین و ارزشمند‌ترین بازسازی‌های ساخته شده تا به امروز و یک هدیه‌ فوق‌العاده به طرفداران سبک وحشت بقاء به شمار می‌رود؛ اثری که نشان می‌دهد در صورت بازسازی درست یک اثر کلاسیک، حتی می‌توان از نسخه‌ی ابتدایی نیز پیشی گرفت و به یک تجربه‌ی دوست‌داشتنی‌تر تبدیل شد. اگر از عناوین ترسناکِ علمی‌-تخیلی لذت می‌برید، حتی در صورتی که نسخه‌ی اول را تجربه کرده‌اید، به هر حال به شما پیشنهاد می‌دهم برای یک بار هم که شده، سری به نسخه‌ی بازسازی شده‌ Dead Space بزنید تا به معنای واقعی کلمه، یک بازی ترسناک فوق‌العاده را تجربه کنید.

زومجی: 9/10

بازسازی دد اسپیس از آن «ریمیک»های اصولی، هوشمندانه و درجه یک است و می‌توان آن را در کنار ریمیک‌های باکیفیت که طی سالیان اخیر عرضه شده‌اند قرار داد؛ اثری که هم‌زمان ضمن روایت همان داستان آرام‌سوز و مرموز قسمت اول، کامل‌ترین روایت شخصیت‌محور در سری دد اسپیس را تحویل بازیکنان می‌دهد. ریمیک دد اسپیس با وجود اینکه در بازسازی رابط‌کاربری سه‌گانه کلاسیک مشکل دارد و در طراحی انیمیشن‌های مرگ/انیمیشن‌های حرکتی آیزاک قطعا می‌توانست بهتر باشد اما، با بهره‌گیری از مکانیزم‌های امتحان‌پس‌داده‌ی Dead Space 2 و Dead Space 3 تجربه‌ای کامل و درجه یک با ارزش تکرار بسیار بالا را تحویل بازیکنان می‌دهد. شاید برخی از آن ریزه‌کاری‌های ژانرBody Horror سه گانه‌ی دد اسپیس در نسخه‌ی ریمیک کم‌رنگ شده باشند اما، در نهایت بازی Dead Space Remake موفق می‌شود تا در کنار قسمت اول و دوم از سری، باکیفیت‌ترین جنس از تجربه‌ی ترس فضایی/اکشن را تحویل مخاطب بدهد. محصولی که هواداران ژانر ترس هرگز نباید تجربه‌اش را از دست بدهند.

گیم‌پالت: 8/10

جدیدترین ساخته استودیو موتیو در جایگاه یک ریمیک، وظیفه خود را به خوبی به انجام می‌رساند. مشکلات متعدد بخش گیم‌پلی و پرداخت سطحی به شخصیت‌ها باعث شده‌اند که این اثر هرگز نتواند آن‌طور که باید و شاید از نقاط قوت متعدد سیستم مبازات و پتانسیل های گوناگونی که دارد استفاده کرده و این پتانسیل‌های بالقوه را به حالت بالفعل در آورد. همین موضوع باعث می‌شود تا Dead Space Remake به عنوان اثری اکشن با المان‌های ترس و بقا عملکرد خوبی به جای بگذارد اما در بحث ترساندن کاربر، آن‌چنان بی‌نقص ظاهر نشده است.

نقدها و نمرات

Pixelarts - 9.5
Gamefa - 9
Vigiato - 9
Zoomg - 9
GamePalette - 8
Sargarme - 8

8.8

نمره ویوکریتیک

محمد جواد برشوئی

Hesitation is Defeat

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا