بازینسل بازینسل نهمنمراتویژه

نمرات بازی Forspoken

بازی Forspoken عنوانی در سبک اکشن-نقش آفرینی است. استودیو Luminous Productions این بازی را توسعه و شرکت Square Enix آن را در سال 2023 برای PS5 و PC منتشر کرده است.

در ادامه با نمرات بازی Forspoken در سایت های ایرانی همراه باشید. همچنین شما می توانید برای مشاهده نمرات بازی های مختلف، کلیک کنید.

گیمفا: 6/10

بازی Forspoken از آن دسته عناوینی است که اگر یک بار آن را به اتمام برسانید، دیگر هیچ دلیلی برای گذراندن ثانیه‌ای بیشتر در آن وجود ندارد. متاسفانه مشکلات بازی بر نقاط قوت آن غلبه می‌کنند و در بهترین حالت، با یک عنوان معمولی طرف هستیم که صرفا تجربه‌ای جدید رقم می‌زند. عنوانی که کاملا مشخص است سازندگان از پتانسیل جادویی و بستر فانتری آن کوچک‌ترین بهره‌ای نبرده‌اند.

بازی سنتر: 5/10

Forspoken سردرگم است و ضعف‌ها و کاستی‌های خود را در طراحی جهان باز به صورتی عریان نشان می‌دهد. بازی در بخش مکانیزم‌های جادو و پارکور از ایده‌های نو و جدیدی بهره می‌برد. طراحی انیمیشن‌های با کیفیت و بخش مبارزات و مهارت‌های جادویی غنی، قربانی طراحی مراحل و دنیای جهان باز بی روح و کسل کننده بازی شده است. جریان کلی بازی از فراز و نشیب‌های شدیدی رنج می برد و این اثر نتوانسته در مبحث کیفیت ثبات خود را حفظ کند. در نهایت این عدم ثبات باعث شده بازی از هم گسیخته به نظر برسد. Forspoken بسیار، بسیار بزرگتر از آن چیزی است که باید باشد و اگر از منظر مقیاس با عنوانی کوچک‌ تر و فشرده‌ تری سر و کار داشتیم و محتوای داستانی مراحل فرعی غنی تر و جذاب تر و صد البته دنیای آتیا پویاتر و زنده‌تر طراحی می‌شد، بازی می توانست در مسیری درست قدم بگذارد که متاسفانه این پتانسیل از دست رفته است.

نقدها و نمرات

GamingGravity - 6.5
Bazimag - 6
Gamefa - 6
Bazicenter - 5
Vigiato - 4

5.5

نمره ویوکریتیک

علی امیری

دبیر بخش بازی های ویدیویی وبسایت ویوکریتیک

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا