قوانین و شرایط

وبسایت ویوکریتیک در زمینه ثبت وبسایت ها، نمرات، رفتار های کاربران، رویداد ها و دیگر مواردی که در آن زمینه فعالیت داشته یا بر روی آن ها نظارت دارد، قوانینی دارد که باید رعایت شوند. در صورت نقض قوانین ویوکریتیک نسبت به وضعیت پیش آمده و متخلفان، برخورد خواهد کرد.

الف) قوانین ویوکریتیک برای ثبت وبسایت:

 1. وبسایت هایی که بخواهند در ویوکریتیک ثبت شوند، باید دامین مخصوص به خود را داشته باشند. وبلاگ ها، صفحات شبکه های اجتماعی یا انجمن ها مورد قبول ویوکریتیک نیستند.
 2. وبسایت ها باید تیم تحریریه با حداقل 5 عضو داشته باشند. وبسایت هایی که تیم کوچک تری دارند یا توسط یک فرد اداره می شوند، مورد قبول نیستند.
 3. حداقل 1 ماه فعالیت منظم برای ثبت در ویوکریتیک الزامی است.

ب) قوانین ویوکریتیک برای ثبت نمره یک وبسایت و تاثیر در میانگین نمره ویوکریتیک رسانه ها:

 1. ثبت اولیه وبسایت در ویوکریتیک (بخش الف)
 2. حداقل 3 ماه فعالیت منظم
 3. انتشار حداقل 5 نقد یا بررسی بازی یا فیلم یا سریال اورجینال (مقالات تحلیل و آنالیز، مقایسه مورد قبول نیست.)

پ) قوانین ویوکریتیک برای ثبت جایزه بهترین بازی سال یک رسانه:

 1. ثبت اولیه در ویوکریتیک (بخش الف)
 2. پذیرش در تمام موارد بخش ب قوانین
 3. حداقل 6 ماه فعالیت منظم
 4. بازی سال نباید از بین بازی های یک پلتفرم انتخاب (مثلاََ فقط بازی های پلی استیشن 5) شود.
 5. جایزه بهترین بازی سال، اصلی ترین و کلی ترین جایزه یک رسانه است و جوایز دیگر مانند بهترین طراحی هنری، بهترین کارگردانی یا بهترین روایت، مورد قبول نیست.
 6. جایزه بهترین بازی سال باید از طرف تیم تحریریه و یک رسانه انتخاب شود. نویسنده یک رسانه به تنهایی نمی تواند بازی سال بدهد.
 7. بازی سال باید از بین تمام سبک ها انتخاب شود.
 8. بهترین بازی سال باید از بین انواع بازی ها انتخاب شود. انتخاب از بین بازی های مستقل و در نظر نگرفتن دیگر بازی ها یا بلعکس یا موارد مشابه، مورد قبول نیست.
 9. بهترین بازی سال تیم تحریریه فقط یک جایزه بوده و بهترین بازی سال کاربران نیز فقط یک جایزه می باشد. یعنی سقف تعداد بازی سال دو جایزه است که مربوط به تحریریه و کاربران  می باشد.
 10. بازی سال نمی تواند از بین عناوینی در یک محدوده رده بندی سنی خاص انتخاب شود. مثلاََ فقط از بین بازی هایی که برای کودکان زیر 7 سال ساخته شده اند باشد. در نظر گرفتن تمام بازی ها در تمامی رده بندی های سنی الزامی است.
 11. بازی سال نمی تواند به دلیل قوانین یک کشور، شرایط انتشار یا بقیه موارد، فقط از بین عناوین منتشر شده در یک منطقه خاص انتخاب شود. مثلاََ سایت A نمی تواند بازی X را به این دلیل که در کشور Y ممنوع است، در بین نامزد ها و انتخاب های خود قرار ندهد. به همین دلیل، جایزه هایی که این محدودیت را دارند حساب نمی شوند.
دکمه بازگشت به بالا